برگزاری میز خدمت گمرک در اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری

میز خدمت مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری با حضور مدیرکل، معاونان و کارشناسان این اداره به میزبانی اتاق بازرگانی استان برگزار شد و فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان استان با حضور در این نشست مشکلات خود در حوزه صادرات و واردات را مطرح و مشاوره‌های لازم را دریافت کردند.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری میز خدمت مدیر گمرک استان با حضور مدیرکل، معاونان و کارشناسان این اداره به میزبانی اتاق بازرگانی استان برگزار شد.

فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان چهارمحال و بختیاری با حضور در این نشست مشکلات خود در حوزه صادرات و واردات را مطرح و مشاوره‌های لازم را دریافت کردند.

افزایش صادرات به بهبود کسب و کار نیز کمک خواهد کرد

شهرام زارع- رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری در خصوص اهمیت برپایی میز خدمت برای تسهیل ارتباط بین فعالان بخش خصوصی و  مدیران دستگاه‌های دولتی، اظهار کرد: حضور مدیران در میزهای خدمت برای حل مشکلات بسیار موثر است.

وی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۲۱۰۰ مورد از مشکلات فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان چهارمحال و بختیاری به واسطه تعامل مدیران بخش دولتی با بخش خصوصی حل شد.

زارع با اشاره به افزایش بالغ بر ۲۰۰ درصدی صادرات از گمرک چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: افزایش صادرات به بهبود کسب و کار نیز کمک خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش درآمدهای اتاق‌ بازرگانی استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال‌های گذشته، گفت: قطعا این مسئله برکات زیادی خواهد داشت.

راه‌اندازی بندر خشک در این استان به رونق صادرات کمک خواهد کرد

در ادامه علی‌اصغر عبدالهی- مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در حوزه صادرات و واردات کالا از گمرک همواره منافع استان در نظر گرفته می‌شود، اظهار کرد: باوجود مسئولیت سنگین، هر باری که برای صادرات از گمرک این استان اظهار می‌شود، مسئولیت آن بار تا لحظه خروج از مرز بر عهده گمرک استان است.

وی یا اشاره به رشد صادرات و واردات از گمرک چهارمحال و بختیاری، یادآور شد: راه‌اندازی بندر خشک در این استان به رونق صادرات کمک خواهد کرد.

عبدالهی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی در هر شهرستان متناسب با ظرفیت‌های تولیدی در تسهیل صادرات بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: با ایجاد پایانه‌های صادراتی، گمرک نیز در شهرستان مستقر خواهد شد.

مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با رفع برخی موانع در سال گذشته شاهد افزایش صادرات بادام مامایی از این استان بودیم، برای اظهار ماهیان سردآبی از گمرک استان مشکلی وجود ندارد.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید