موضوع مدیریت پسماند برای حفظ محیط‌زیست بسیار حائز اهمیت است

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه موضوع مدیریت پسماند برای حفظ محیط‌زیست بسیار حائز اهمیت است، گفت: باید تلاش کنیم تا از زباله به‌عنوان طلای کثیف درآمدزایی داشته باشیم

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری، جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان به میزبانی اتاق بازرگانی با حضور پیام جواهری- معاون دفتر پسماند سازمان محیط‌زیست کشور برگزار شد.

شهرام زارع- رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه موضوع مدیریت پسماند برای حفظ محیط‌زیست بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا از زباله به‌عنوان طلای کثیف درآمدزایی داشته باشیم.

وی بیان کرد: دستور کار چند جلسه کمیسیون عمران و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری به موضوع مدیریت پسماند اختصاص پیدا کرد، قطعا این موضوع با همکاری و همراهی بخش دولتی و خصوصی قابل حل است.

زارع با تاکید بر اینکه رهاسازی زباله در طبیعت بسیار آزاردهنده است و به محیط‌زیست آسیب وارد می‌کند، خاطرنشان کرد: باید دست به دست بدهیم تا موضوع مدیریت پسماند در استان به‌صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد و معضل دفن غیراصولی زباله حل شود.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: استفاده از نایلون‌های پلاستیکی در خرید بسیار مرسوم است، فرهنگ‌سازی برای جایگزینی کیسه‌های خرید پارچه‌ای به‌جای نایلون در این حوزه بسیار موثر خواهد بود تا زباله کمتری تولید کنیم.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید