اتاق بازرگانی آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای راهنمایان گردشگری را دارد

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای راهنمایان گردشگری در حوزه‌های مختلف را دارد، راهنمایان گردشگری باید به زبان‌های خارجی مسلط شوند.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری، کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته استان با حضور مسلم شجاعی- مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد.

شهرام زارع- رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری در این جلسه با اشاره به اینکه ظرفیت‌های گردشگری استان به خوبی در سطح ملی معرفی نشده است، اظهار کرد: می‌طلبد وزارت میراث‌فرهنگی در معرفی مکان‌های گردشگری این استان همراهی داشته باشد.

وی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری تاکنون نتوانسته‌ در جذب گردشگر خارجی موفق عمل کند، توسعه گردشگری و ورود گردشگران خارجی می‌تواند به اقتصاد گردشگری استان و معیشت فعالان این حوزه کمک کند.

زارع با اشاره به اینکه سالانه تعداد بالایی گردشگر خارجی به استان اصفهان سفر می‌کنند، توضیح داد: می‌توان با بهره‌مندی از ظرفیت همجواری با این استان و همراهی اتاق بازرگانی اصفهان، گردشگران خارجی را برای حضور در مناطق گردشگری این استان سوق داد.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر علاقه‌مندی گردشگران خارجی به حضور در مناطق بکر، گفت: مناطق بکر بسیاری در این استان از جمله روستای پلکانی سرآقاسید، چشمه‌ها و رودخانه‌های خروشان وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران خارجی جذاب باشد، اما تاکنون از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده است.

وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای راهنمایان گردشگری در حوزه‌های مختلف را دارد، راهنمایان گردشگری باید به زبان‌های خارجی مسلط شوند.

اگر بتوانیم تمامی ظرفیت‌های گردشگری را در استان فعال کنیم، مشکل بیکاری در این استان حل خواهد شد

در ادامه مسعود آگشته- مشاور اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ضعف در زیرساخت‌های گردشگری در این استان، اظهار کرد: اگر بتوانیم تمامی ظرفیت‌های گردشگری را در استان فعال کنیم، مشکل بیکاری در این استان حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بایستی یک نگاه عدالت‌محور در حوزه توسعه گردشگری نسبت به استان‌های کم‌برخوردار داشته باشد، گفت: اگر زیرساخت‌های گردشگری در استان تقویت شود، قطعا می‌توان از ظرفیت حضور گردشگران خارجی برای درآمدزایی در این حوزه استفاده کرد.

آگشته با اشاره به اینکه برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در چهارمحال و بختیاری مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اما بروکراسی اداری مشکلاتی را برای ادامه کار سرمایه‌گذاران در این حوزه ایجاد می‌کند.

برگزاری جشنواره فرش و گز در چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار دارد

سعید فیاضی رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی استان نیز با اشاره به حضور گردشگران خارجی در سایر کشورهای جهان، اظهار کرد: اما ایران طبق آمارها، سهم اندکی از حضور گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است.

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته چهارمحال و بختیاری افزود: می‌توان با استفاده از ارتباط با کشور عراق و ترکیه، نسبت به جذب گردشگر خارجی اقدام کرد.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش راهنمایان گردشگری برای ارتباط با گردشگران خارجی برای معرفی چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: واحد آموزش اتاق بازرگانی این استان، آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع در این حوزه را دارد، راهنمایان گردشگری باید به زبان‌های خارجی مسلط باشند.

فیاضی با اشاره به اینکه باید شاخصه گردشگری علمی تقویت شود، بیان کرد: این مسئله به جذب گردشگر کمک می‌کند.

وی برگزاری جشنوارهای فرهنگی، هنری، ورزشی را در جذب گردشگر موثر دانست و اضافه کرد: برگزاری جشنواره فرش و گز در چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار دارد.

باید زیرساخت‌های گردشگری در استان به درستی معرفی شود

کیومرث مرادی در کمیسیون گردشگري و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری در این جلسه با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری در این استان در سال‌های اخیر تقویت شده است، اظهار کرد: نباید اقدامات انجام شده را نادیده بگیریم.

مدیرکل دفتر اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌های گردشگری در استان به درستی معرفی شود، گفت: زیرساخت‌های گردشگری در استان در حال تکامل است.

وی با تاکید بر اینکه باید از بخشی‌نگری در حوزه گردشگری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: اولویت‌ها در حوزه تقویت گردشگري باید احصا شود و سپس بر آن اساس برنامه‌ریزی و حرکت کنیم.

در پایان علیرضا جیلان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه معرفی استان باید به‌صورت حرفه‌ای انجام شود، اظهار کرد: برای تبلیغات همه‌جانبه و اصولی نیازمند بودجه و تجهیزات به‌روز برای تولید محتوی هستیم.

وی افزود: امروز در حوزه گردشگری مطالبه‌گری افزایش پیدا کرده و اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری در این حوزه بسیار فعال است.

جیلان با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری آبی و کشاورزی در چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌های ممتازی وجود دارد، گفت: ۳۰ مجوز در حوزه گردشگری کشاورزی در این استان در حال صدور است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: اگر تعطیلات زمستانه در کشور مصوب شود، این استان می‌تواند مقصد گردشگری زمستانه باشد.

 

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید