اتاق بازرگانی زبان گویای بخش خصوصی است

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زبان گویای بخش خصوصی است، گفت: مبنای اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری ایجاد تحول است و بر آن هستیم که پیگیری تا حصول نتیجه را در اولویت کاری خود قرار دهیم، قطعا پیگیری معجزه می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری نشست کمیسیون صنعت، معدن و جذب سرمایه‌گذار اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری و کمیته کارشناسی شورای گفت‌وگوی اتاق بازرگانی استان با حضور اعضا برگزار شد.

شهرام زارع_ رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی اتاق بازرگانی رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان است، اظهار کرد: برای حل مشکلات فعالان اقتصادی به کمک و حمایت تمامی افراد تاثیرگذار نیاز داریم.

وی افزود: برخی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها به تولید و بازرگانی ضربه می‌‌زند، فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان می‌‌توانند مسائل و مشکلات خود را به‌صورت مکتوب به واحد کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی اعلام کنند تا این مشکل در جلسات تخصصی پیگیری و مرتفع شود.

زارع با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زبان گویای بخش خصوصی است، گفت: مبنای اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری ایجاد تحول است و بر آن هستیم که پیگیری تا حصول نتیجه را در اولویت کاری خود قرار دهیم، قطعا پیگیری معجزه می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: باید مصوبات جلسات تا حصول نتیجه پیگیری شود، اجرایی شدن مصوبات تحول عظیمی را ایجاد خواهد کرد.

مهرزاد مطبوع ریاحی- رئیس کمیسیون صنعت، معدن و جذب سرمایه‌گذار اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شعار سال"جهش تولید با مشارکت مردم"، گفت: امیدواریم با تحقق کامل این شعار، شاهد باشیم که نقش بخش خصوصی و مردم در اقتصاد  پررنگ شود.

وی با اشاره به چالش کمبود برق در فصل تابستان، عنوان کرد: قطعی برق در این فصل ناشی از کمبود تولید است، طبق آمار ارائه شده در کشور ۱۵ هزار مگاوات کسری تولید داریم که با افزایش ظرفیت می‌توان این کسری را جبران کرد.

ریاحی با بیان اینکه برای تامین برق در برخی ساعات پیک مصرف در تابستان دچار مشکل هستیم، یادآور شد: می‌توان با صرفه‌جویی در تمامی بخش‌ها و استانداردسازی وسایل برقی این مشکل را تا حدودی مرتفع کرد.

رئیس کمیسیون صنعت، معدن و جذب سرمایه‌گذار اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری افزود: تامین برق، قیمت‌گذاری دستوری، عدم بهسازی زیرساخت‌های تامین برق و نحوه محاسبه مبلغ ترانزیت برق از جمله مشکلاتی است که بخش تولید و صنعت با آن مواجه هستند.

وی بیان کرد: منطقی کردن قیمت برق برای اصلاح مصرف باعث بالا رفتن قیمت تمام شده برق می‌شود.

شریفی- معاون شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری در جلسه کمیسیون صنعت، معدن و جذب سرمایه‌گذار اتاق بازرگانی استان با بیان اینکه نحوه محاسبه قیمت برق در طول سال تغییر می‌کند، اظهار کرد: آمادگی داریم با برگزاری دوره آموزشی این موارد را به جامعه هدف اطلاع‌رسانی کنیم.

وی افزود: در فصول بهار، پاییز و زمستان برای تامین برق در تمامی بخش‌ها مشکل نداریم و با کسری تولید مواجه نیستیم، در فصل تابستان به‌علت افزایش مصرف در بخش کشاورزی و خانگی با کمبود مواجه می‌شویم.

شریفی با تاکید بر اینکه در تابستان در پیک بار حدود ۵ الی ۶ ساعت برق بخش کشاورزی قطع می‌شود، گفت: همچنین برخی محدودیت‌ها برای صنایع در نظر گرفته می‌شود.

معاون شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری برق منطقی نیست، خاطرنشان کرد: هر کیلو وات برق ۱۲۰ تومن به‌فروش می‌رسد، آمادگی خریداری برق از نیروگاه‌های خورشیدی را داریم و یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

وی عنوان کرد: اگر صنایع مصرف خود را به کمتر از  یک مگاوات کاهش بدهند، هزینه ترانزیت واحد حذف می‌شود.

شریفی خاطرنشان کرد: مقرر شد تا شرکت‌های دانش‌بنیان سالانه یک درصد از مصرف انرژی خود را از انرژی‌های سبز تامین کنند، همچنین ادارات باید ۲۰ درصد انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های سبز تامین کنند.

Prev
برای ارسال نظر وارد سایت شوید