تاجر پروری و تقویت کمیسیون ها ، ویترین اتاق بازرگانی در دوره دهم
یکشنبه, 31 ارديبهشت 1402 07:39

تاجر پروری و تقویت کمیسیون ها ، ویترین اتاق بازرگانی در دوره دهم

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در نشست هم اندیشی تجارت خارجی بر اصل تاجر پروری در استان تاکید کرد و گفت: نگاه ما در دوره جدید فعالیت اتاق بازرگانی در استان چهارمحال و بختیاری پرورش تجار و بازر

شهرام زارع افزود: مشی اتاق بازرگانی ، فرابخشی بوده و در مجموعه ای خصوصی با هدف بهبود محیط کسب‌وکار از طریق ایجاد گفتمان با حاکمیت در قالب نشست های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، توسعه کسب‌وکار از طریق گسترش روابط داخلی و بین‌المللی (شبکه‌سازی) ، ترویج و تسهیل‌گری و ارتباط گسترده و موثر با فعالان اقتصادی است.

زارع گفت: این استان دارای ظرفیت های بالای صادراتی است که باید با هدایت افراد توانمند ، این بخش را بالفعل کرد. ظرفیت ها و توانمندی های صادراتی استان چهارمحال و بختیاری در زمینه های لوازم خانگی، فولاد، خوراک آبزیان، بادام، گز، موکت، ذرت علوفه ای، ماهیان سردابی و ... در سطح کشور و خارج از کشور مشهود بوده و در جهت تقویت صادرات این محصولات بصورت مضاعف تلاش خواهیم نمود.

وی ادامه داد: اتاقی که به جهانی شدن اقتصاد ایران همت گمارد و به‌صورت حرفه‌ای با اتاق‌های سایر کشورها تعامل برقرار نماید ، پیوندهای بین‌المللی اعضای خود را تقویت کرده است .

رئیس اتاق بازرگانی استان اظهار داشت؛ ازآنجایی که اتاق‌های بازرگانی در جایگاه مشاور سه قوه و ارائه‌دهنده خدمات به فعالان اقتصادی قرار دارند باید با رویکردی جدید ، بسترساز و شکل‌دهنده روابط جدید در فضای بین‌الملل نیز باشند.

زارع بیان داشت: اولین و مهم‌ترین ویژگی مطلوب اتاق، اتکای آن به «خرد جمعی» است و باید نظرات و دیدگاه‌های فعالان اقتصادی را در چارچوب مصالح ملی و رسالت و اصول اخلاقی طرح تا بستر مدیریتی و ابزار عملیاتی شکل‌گیری «خرد جمعی» در اتاق فراهم شود، امکانی که می‌تواند به همنوایی ، همسویی و همدلی اعضای اتاق منتهی شود تا همچون پیکری واحد عمل نمایند .

وی افزود: وظیفه و تعهد مجموعه ی اتاق برای مشارکت فعالانه و آگاهانه در تصمیم‌سازی‌ و تصمیم‌گیری ها و حضور و مشارکت اعضا در ساختارهای اتاق از جمله کمیسیون‌ها است که کمیسیون های تخصصی ، به مثابه ویترین اتاق بازرگانی و مهمترین بخش اتاق بمنظور رصد و بررسی مشکلات و اخذ نظرات فعالان اقتصادی برای برون رفت از وضعیت موجود و ارایه خوراک جهت جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است. که بی شک ، ضرورت «مشارکت» و هم اندیشی ، تقویت کمیسیون های تخصصی و تشکل‌ها را ضروری می‌سازد.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید