واحدهای تولیدی برای واردات ماشین‌آلات با مشکل مواجه هستند

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: واحدهای تولیدی در آستانه بهره‌برداری در استان برای واردات ماشین‌آلات با مشکل مواجه هستند، حل این مشکل نیازمند یک دستور ویژه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، شهرام زارع شامگاه چهارشنبه در آئین تجلیل از صنعتگران، معدن‌کاران برتر چهارمحال و بختیاری با حضور عباس علی‌آبادی- وزیر صمت به میزبانی اتاق بازرگانی استان با اشاره به اشاره به اینکه ۹۰ درصد صنایع فعال در این استان کوچک هستند، اظهار کرد: در سه سال گذشته شاهد تحول در واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: در سه سال گذشته ۲۴۷ صنعتگر در استان زمین دریافت کردند که از این تعداد ۱۶۹ واحد تولیدی در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته، اما مشکل اساسی این واحدها مشکل واردات ماشین‌آلات است، این صنعتگران به‌علت نوسانات ارزی تاکنون نتوانسته‌اند، ماشین‌آلات مورد نیاز خود را وارد کنند، یک دستور ویژه می‌تواند مشکل این صنعتگران را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد محصولات صادراتی کشور به‌صورت خام صادر می‌شود، عنوان کرد: خام‌فروشی کالا به صنعت کشور آسیب وارد می‌کند، حضور صنایع در بازارها و  نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند به توسعه صنایع و جلوگیری از خام‌فروشی کمک کند.

زارع با تاکید بر اینکه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است، خاطرنشان کرد: اگر مدت زمان رفع تعهد ارزی از ۴ ماه به ۸ ماه افزایش پیدا کند، بسیاری از مشکلات موجود صادرکنندگان رفع خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سالیان گذشته سرمایه‌گذارانی که در استان‌های محروم سرمایه‌گذاری می‌کردند، مشمول معافیت مالیاتی ۱۰ ساله می‌شدند، اگر این قانون برداشته شود، استان‌های محروم برای جذب سرمایه‌گذار دچار مشکل خواهند شد.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید