نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق‌بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری مشخص شد
یکشنبه, 21 اسفند 1401 09:16

وزیر صمت گفت: قطعا از تولیدات صادرات محور در کشور حمایت می‌کنیم، صنعتی مورد قبول است که تجارت محور باشد.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی استان ، عباس علی‌آبادی شامگاه چهارشنبه در آئین تجلیل از صنعتگران، معدن‌کاران برتر چهارمحال و بختیاری به میزبانی اتاق بازرگانی استان با تاکید بر اینکه استانی که دارای نیروهای بافرهنگ و غیور است را نمی‌توان محروم نامید، اظهار کرد: آماده‌ایم تا صدای صادرکنندگان، تجار و بازرگانان را بشنویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قطعا از تولیدات صادرات محور در کشور حمایت می‌کنیم، خوشبختانه محصولات تولیدی در بازارهای جهانی در هر جا وارد شدیم، موفق بودیم، صنعتی مورد قبول است که تجارت محور باشد.

وی با تاکید بر اینکه ارز باید به کسانی اختصاص پیدا کند که ارز را به کشور برگردانند، عنوان کرد: باید به دنبال بازارهایی در دنیا باشیم که به کالای تولیدی ما نیاز دارند، اتاق‌های بازرگانی باید به دنبال بازارهای صادراتی جدید باشند.

علی‌آبادی با تاکید بر اینکه مزیت چهارمحال و بختیاری گردشگری است، گفت: این حوزه بسیار وسیع است، باید به صنایع وابسته در این حوزه توجه ویژه صورت بگیرد.

وزیر صمت با بیان اینکه برای تخصیص ارز برای واردات ماشین‌آلات هیچ محدودیتی وجود ندارد، عنوان کرد: موافقت شده تا ۵ برابر سال گذشته تسهیلات در قالب اوراق به تولیدکنندگان برای افزایش گردش مالی پرداخت شود.

وی گفت: با تمام قوا از صنایعی که در زنجیره ارزش قرار دارند، حمایت می‌کنیم.

علی‌آبادی در خصوص واردات خودرو، توضیح داد: از تولیدکنندگان بزرگ خودرو در جهان دعوت می‌کنیم تا در کشور خودرو تولید کنند.

وزیر صمت با اشاره به کمبود لاستیک در کشور، عنوان کرد: این کمبود به‌علت ناترازی در تولید و مصرف به وجود آمد، بنابراین با کاهش تعرفه واردات تا حدودی مشکل مرتفع شد، همچنین قیمت‌گذاری دستوری برداشته شد تا انگیزه تولیدکنندگان افزایش پیدا کند، خوشبختانه کمبود لاستیک تا حدود زیادی مرتفع شده است.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید