هیأت تجاری عراق با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
چهارشنبه, 12 مرداد 1401 05:20

یات تجاری کشور عراق در سفر به چهارمحال و بختیاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

هیأت تجاری عراق با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری  تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

هیات تجاری کشور عراق در سفر به چهارمحال و بختیاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان دو تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری:

این تفاهم‌نامه‌ها بین اتاق بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری و اتاق بازرگانی استان میسان عراق ( العماره ) و اتاق صنایع استان دیاله منعقد گردید.

این تفاهم‌نامه‌ها در راستای تقویت روابط تجاری و توسعه متقابل همکاری، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اتاق بازرگانی العماره عراق با هدف ایجاد یک چارچوب عملی برای توسعه روابط تجاری مناسب بین دو طرف و تعیین رویه‌های همکاری امضا شد.

با امضای تفاهم‌نامه بین هیأت تجاری عراق و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری زمینه اجرا و تحقق اهداف اقتصادی متقابل از جمله تجربه‌های تجاری فراهم و تقویت می‌شود.

در این تفاهم‌نامه، طرفین متعهد شدند فعالان اقتصادی خود را به همکاری تجاری در چارچوب صلاحیت‌های طرفین و مطابق با قوانین ملی هر یک از کشورها براساس اصول برابری و منافع متقابل ترغیب همچنین و برای توسعه مناسبت‌های اقتصادی و تجاری نسبت به تبادل هیأت‌های تجاری و بازاریابی در دو کشور اقدام کنند.

همکاری در ایجاد و توسعه شبکه تجاری و استفاده از فرصت‌های تجاری برای اعضای طرفین، توسعه توریسم‌درمانی، فراهم کردن شرایط برای تسهیل و راهنمایی سرمایه‌گذاری در دو کشور، برقراری ارتباط تجاری بین اعضای دو طرف به‌منظور ایجاد روابط تجاری و پیدا کردن شریک‌های کاری و همچنین انجام طرح‌های مشترک طرفین موافقت کردند علاوه بر ایجاد بانک اطلاعاتی کامل از بازرگانان توانمند و خوشنام ایران و عراق و تبادل دانش و تخصص، در برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌، سمینار، کنفرانس‌ها و همایش‌ها در هر دو کشور کمک همکاری و نسبت به تبادل نشریات و جراید اقتصادی اقدام کنند.

همچنین طرفین توافق کردند که تلاش لازم به‌منظور رفع موانع و مشکلات تجاری (مانند تعرفه صادرات و عوارض گمرکی، حمل بار و دریافت وجه و تأمین مالی صادرات) و یافتن راه حل مناسب برای این مهم به‌کار ببندند و هر چه بیشتر روابط تجاری خود را گسترش دهند.

براساس این تفاهم‌نامه طرفین متعهد می‌شوند که از حل و فصل اختلافات و شکایاتی که ممکن است در نتیجه معاملات تجاری بین دو طرف به وجود آید به کمک داوری و میانجی‌گری حمایت و در این راستا بازرگانان خود را به استفاده از بند داوری میانجی‌گری در قراردادهای خود ترغیب کنند.

طرفین توافق کردند با دعوت اتاق بازرگانی العماره، هیات تجاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری به‌منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان میسان عراق، از آن استان بازدید کنند.

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید