معرفی کمیسیون گردشگری، جذب توریسم و صنایع دستی

 

کمیسیون گردشگری، جذب توریست و صنایع‌دستی که اعضای اصلی آن مرکب از هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرکرد هستند با به‌کارگیری مشاوران مجرب در سه حوزه گردشگری، جذب توریسم و صنایع‌دستی سعی در ارائه راهکارهای مناسب برای تسهیل و حل مشکلات موجود دارد. این کمیسیون از کلیه صاحب‌نظران بخش خصوصی و تشکل‌ها و بخش دولتی در جلسات، نشست‌ها و کارگروه‌های خود بهره‌گیری می‌نماید تا در راستای بهبود محیط کسب‌وکار و اشتغال گامی هرچند کوچک در استان چهارمحال و بختیاری بردارد.


کمیته‌ها:

1. کمیته سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری
2. کمیته توسعه خدمات گردشگری داخلی
3. کمیته صنایع‌دستی


 قلمرو فعاليت كميته سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری؛ كميسيون گردشگری، جذب توریسم و صنایع‌دستی

1. بررسی راهکارهای و الزامات توسعه گردشگری استان و ارائه پیشنهادات لازم.
2. بررسی ساز و کارهای توسعه و تأمین زیرساخت‌های لازم بخش گردشگری و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
3. بررسی و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و برقراری ارتباط مناسب با علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این حوزه و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
4. بررسی ساز وکارهای حمایت و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های مربوطه جهت تقویت گردشگری در اصفهان و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
5. بررسی ساز وکارهای جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی و دولتی در سطح استان در جهت جذب سرمایه‌گذاری به‌منظور شناسایی، حفظ و احیای میراث فرهنگی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و تولید و بازاریابی صنایع‌دستی و اعمال نظارت‌های لازم.
6. بررسی ساز وکارهای لازم برای استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
7. بررسی موضوعات ارجاعی از سوی کمیسیون مربوطه و ارائه پیشنهادات لازم به کمیسیون

 قلمرو فعاليت كميته توسعه خدمات گردشگری داخلی؛ كميسيون گردشگری، جذب توریسم و صنایع‌دستی

1. بررسی و تجزیه و تحلیل قوانین و مقررات موجود و پیشنهادی در حوزه گردشگری و ارائه نظرات و پیشنهادات کارشناسی و کمک به بهبود فضای کسب‌ وکار این حوزه و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
2. بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه هتل دارای و ارائه ساز وکارهای مناسب برای توسعه کسب ‌وکار آنان در راستای تقویت بخش گردشگری استان.
3. بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه رستوران دارای و ارائه ساز وکارهای مناسب برای توسعه کسب ‌وکار آنان در راستای تقویت بخش گردشگری استان.
4. بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه آژانس‌های مسافرتی و ارائه ساز وکارهای مناسب برای توسعه کسب‌ وکار آنان در راستای تقویت بخش گردشگری استان.
5. بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه تور گردانان و راهنماهای گردشگری و ارائه ساز وکارهای مناسب برای توسعه کسب ‌وکار آنان در راستای تقویت بخش گردشگری استان.
6. بررسی موضوعات ارجاعی از سوی کمیسیون مربوطه و ارائه پیشنهادات لازم به کمیسیون مذکور

 قلمرو فعاليت كميته صنایع‌دستی؛ كميسيون گردشگری، جذب توریسم و صنایع‌دستی

1. بررسی مشکلات فعالان اقتصادی حوزه صنایع‌دستی و موانع توسعه کسب‌ وکار آنان و نیز راهکارهای معرفی مناسب و بازاریابی محصولات این حوزه و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
2. بررسی مشکلات موجود درزمینه حقوق مالکیت معنوی صنایع ‌دستی و راهکارهای رفع آنان و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
3. بررسی ساز وکارهای لازم برای حمایت از هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی استان و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
4. بررسی ساز وکارهای لازم برای معرفی و اطلاع‌رسانی ویژگی‌های صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی استان و ارائه پیشنهادات مناسب به کمیسیون مربوطه.
5. بررسی موضوعات ارجاعی از سوی کمیسیون مربوطه و ارائه پیشنهادات لازم به کمیسیون مذکور.

اعضای کمیسیون گردشگری، جذب توریسم و صنایع دستی

 

 
فرج‌اله نجفی سرپیری فرج‌اله نجفی سرپیری سمت : رئیس کمیسیون
فرج‌اله نجفی سرپیری سمت : رئیس کمیسیون
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی
استان چهارمحال و بختیاری
 
 
 
 
ردیف نام و نام خانوادگی سمت
1 فرج الله نجفی رئیس کمیسیون
2 ناصر حیدری نایب کمیسیون
3 مصطفی مقیم دبیر کمیسیون
4 فرج الله سمیعی عضو کمیسیون
5 عبدالکریم کریمی عضو کمیسیون
6 آیت الله احمدی عضو کمیسیون
7 امین اسدی عضو کمیسیون
8 بیژن خلیل مقدم عضو کمیسیون
9 برهان حسین پور آقایی عضو کمیسیون
10 غلامرضا امیری عضو کمیسیون
11 فرانک کبیری عضو کمیسیون