رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد با اشاره به نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت باید موجب رونق تولید، تسهیلگر رفع موانع و پویایی اقتصاد فعال شود.
سه شنبه, 08 بهمن 1398 06:53 اقصاد شورای گفتگو بخش خصوصی رفع موانع تولید اتاق بازرگانی شهرکرد اقتصاد کشور دولت رونق تولید

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی شهرکرد جلسه شورای گفت و گو ی بخش خصوصی و دولت در اتاق بازرگانی ، صنایع،معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

مدیریت پسماند ، حل مشکل آب شهرک های صنعتی ، افزایش چند برابری آب بهای بخش کشاورزی ،نوسانات ارزی ،بحث صادرات از طریق گمرک استان ،بازگشت ارز و تعهدات ارزی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده.

رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد با اشاره به نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت باید موجب رونق تولید، تسهیلگر رفع موانع و پویایی اقتصاد فعال شود.

آیت‌الله احمدی افزود: باید در این گونه جلسات، اعضا با دیدگاه کارشناسی و ارائه نظر راهبردی و عملیاتی خود، برنامه‌های قابل اجرا را به شورا ارائه کنند تا دولتمردان برای حل مشکلات آنها در چارچوب قانون، چاره‌اندیشی کنند.

وی، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های چهارمحال و بختیاری در بخش صنعت، کشاورزی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در صورت انجام مطالعات کارشناسی شده و جذب سرمایه‌گذار، دولت نیز باید همکاری لازم با بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و تولید ثروت را داشته باشد، تا مقوله خودکفایی در تولید داخلی محقق شود.

احمدی در ادامه با انتقاد از افزایش چندین برابری قیمت آبهای کشاورزی در چهارمحال و بختیاری بنا به نظر کمیته کارشناسی گفت : اگر ملاک برای افزایش قیمت آب بها ،تولید است ،تولید محصول کشاورزی در این استان افزایش نداشته است .

وی ادامه داد:با توجه به افزایش چند برابری هزینه های بخش کشاورزی،افزایش چند برابری آب بهای کشاورزی اجحاف در حق کشاورزان است و به تولید ضربه می زند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: یک شرکت خصوصی در شهرستان شهرکرد با احداث و تجهیز کارخانه پسماند صنعتی، به تفکیک، ساماندهی و بازیافت زباله های صنعتی اقدام خواهد کرد.

نصیری تصریح کرد: این شرکت سرمایه‌گذار، طرح ارزیابی و موافقتنامه زیست محیطی خود را نیز تهیه کرده است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری، همچنین بر سرعت بخشی اجرای خط انتقال مازاد آب طرح باغات "عمان سامانی" شهرستان سامان به شهرک‌های صنعتی تاکید کرد و گفت: امید است با به سرانجام رسیدن این مصوب دولتی، در فصل گرم بخشی از کمبود آب شرب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی برطرف شود.

وی، رفع مشکلات اشتغال و تولید در عرصه‌های مختلف استان با بودجه دولتی را غیرممکن دانست و گفت: مشارکت بخش خصوصی و ترغیب سرمایه‌گذاران در این زمینه یک امر ضروری است.

نصیری تصریح کرد : دولت حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال و تولید داخلی را در دستورکار خود قرار داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: شورای گفت و گو که براساس قانون برنامه پنجم توسعه شکل گرفته است، می‌تواند با ایجاد شفافیت، امکان رقابت همه متولیان حقیقی در معامله با دستگاه‌های اجرایی را فراهم و به رونق فضای کسب و کار کمک کند.

بررسی مشکلات صادرکنندگان استان، رفع موانع تولید، برگشت ارز صادرکنندگان کالای استان، کنترل قیمت و نوسانات ارزی و افزایش کرایه حمل بار، حذف تشریفات گمرکی و بانک مرکزی طرح‌های بخش خصوصی و دولت از مهمترین مصوبات جلسه گفت وگو دولت با بخش خصوصی استان بود.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید