آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر و خادمان صادرات چهارمحال و بختیاری
شنبه, 15 دی 1397 11:26

رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد در همایش تقدیر از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی:
نوسانات ارز ضربه بزرگی به تولید و ارزش پول وارد کرد و هنوز هم صادرات تحت تاثیر این تصمیم غیرکارشناسی قرار گرفته است.
آئین نکوداشت بیست و دومین روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی با حضور استاندار استان، مدیرکل دفترتوسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران نماینده مردم شهرکرد ، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی و برگزار و ازهشت صادرکننده نمونه و چهار خادم اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری در سالن همایش های اتاق بازرگانی شهرکرد تجلیل شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرکرد در این مراسم گفت مسئولان اقتصادی در دهه 60 تصمیم واریزنامه را اتخاذ کردند که با این تصمیم غیر کارشناسی به تولید و صادرات ضربه های بزرگی زدند ، که با این تصمیم بسیاری صادرکنندگان سر از زندان درآوردند. و امروز نیز صادرکنندگان در شرایط بسیار سختی در حال فعالیت هستند. سربازان حوزه اقتصادی، هراسی از تحریم ها ندارند به شرط آنکه هر روز با بخش نامه های خلق الساعه و تصمیمات غیر کارشناسی مواجه نباشند .
وی ادامه داد : تثبیت نرخ ارز، عدم تصمیم‌گیری برای آینده و بروکراسی پیچیده حاکم در کشور برخی از مشکلات صادرکنندگان است. مسیر صادرات به ویژه با توجه به مشکلات ارزی هر روز سخت‌تر می‌شود و همین امر موجب شده بسیاری از صادرکنندگان دست از صادرات بکشند.
سید نبوی افزود: در سالی که با درایت مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، تحقق اهداف این شعار محوری و اصولی را نمی توان بدون صادرات کالاهای ملی و تولیدات صنعتگران داخلی متصور شد. فعالان اقتصادی و صادرکنندگان باید در انتظار گشایش‌های مناسب باشند نه اینکه روز به روز مسیر صادرات سخت‌تر شود. اینکه هر روز با صدور بخشنامه‌هایی صادرکنندگان در شرایط سخت تری قرار گیرند تا ارز خود را به کشور برگردانند چاره کار نیست، بلکه باید مسیرهای گشایشی اتخاذ شود.
سید محمد رضا سید نبوی بیان کرد : در حیطه الزامات اقتصادی که متاسفانه با چالش روبه رو هستیم. همچنین وی خواستار همکاری بانک ها در ارایه تسهیلات و مشوق های قانونی برای تولیدکنندگان شد
در این آیین از آقایان حسین ایزدی صادرکننده لوازم خانگی ، خلیل شریفی صادرکننده خشکبار، قربانعلی هاشمی دزکی صادرکننده خودرو تجاری، دبیر رضایی صادرکننده خوراک شیلات و آبزیان، مجید دیدری خمسه مطلق صادرکننده صنایع غذایی، محمدرضا حیدری صادرکننده خوراک آبزیان و دام و طیور، حسینعلی آسترکی صادرکننده لوازم خانگی و اصفر اسماعیلی صادرکننده مصنوعلت فلزی و ورق خودرو قدردانی شد.
همچنین در این آیین سازمان صنعت،معدن و تجارت استان، اداره کل گمرک استان، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، و شرکت شهرکهای صنعتی به عنوان خادمان صادراتی تجلیل شدند.
امسال تاکنون حدود 62 میلیون دلار صادرات از استان به 22 کشور انجام شده و هدف صادرات تا پایان سال 85 میلیون دلار است

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید