نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاریبیان کرد: رونق تولید و اشتغال بدون فراهم نمودن شرایط مساعد برای فعالان اقتصادی محقق نمی شود .

آیت اله احمدی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت : رفع محرومیت از چهارمحال و بختیاری نیازمند حمایت ملی است و برای نیل به اقتصاد پایدار و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی باید زمینه هرچه بیشتر صادرات غیرنفتی و برطرف شدن مشکلات صادرات از کشورهای متعدد با هدف کمک به نیازهای ارزی کشور و کنترل حجم بالای نقدینگی و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی را در شرایط تحریم های ظالمانه فراهم نماییم.

وی گفت: از اینرو لازم است مشکلات عدیده ای که تولیدکنندگان با آنها دست و پنجه نرم می کنند در دستور کار مسئولان قرار گیردتا با مرتفع شدن آنها بتوان گام های موثر تری در رشد و اعتلای تولید برداشته شود.

احمدی بیان داشت: رویکرد دولت با نگرشی نوین و رویکردی نو از منظر هدف گذاری استانی ورود به این مقوله می‌باشد که برای نیل به این هدف اقدامات فنی و سیاستی متناسب با آن و نیز الزامات تحقق این میزان رشد با اجماع کارشناسی شایسته در سطح ملی و منطقه ای صورت گیرد و کلیه ابعاد این مهم با توجه به شرایط حال حاضر کشور صرف نظر از تمامی مسائل فنی ، سیاستی و بین‌المللی ، تدوین استراتژی های تامین منابع مالی برای تحقق این هدف امری به غایت مهم و ضروری است.

رئیس اتاق بازرگانی استان تاکید کرد: اگر دولت به دنبال رشد اقتصادی پایدار است باید زمینه و زیرساخت‌های لازم را برای بخش خصوصی به صورت واقعی مهیا کند و در این خصوص تجربه بسیاری از کشورهایی که این مسیر را پیموده اند باید مورد توجه قرار گیرد .

او ادامه داد: تغییر ریل بعد از هدف گذاری و دستیابی به هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی در چنین فاصله کوتاهی با چالش هایی چون کسری بودجه ، افزایش فزاینده نقدینگی ، تورم بی سابقه دو رقمی بعد از انقلاب و غیره همراه بوده و می طلبد با اهتمام و واقع‌بینی بیشتری به این مقوله نگریسته شود. مد نظر قرار دادن سیاست‌های مناسب اقتصادی در عرصه‌های سرمایه‌گذاری تولیدی، مالی ، پولی و تجاری از منظر بخش خصوصی ، جذب سرمایه خارجی ، بسترسازی برای ورود به بازار سرمایه های بین المللی و تسهیل در جذب سرمایه گذاری خارجی ، رفع موانع سیاسی و غیر اقتصادی ، فعال نمودن ظرفیت های بلا استفاده دارای توجیه اقتصادی و توان تولید رقابتی بهبود فضای کسب و کار از طریق تعامل سازنده و فعال با جهان خاصه کشورهای پیرامونی باید مد نظر قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری دستاوردهای استانی، مصوبات اجرا شده ای است که منجر به مرتفع شدن مشکل اقتصادی مرتبط با محیط کسب و کار در استان می گردد . از جمله موارد زیر را می توان به عنوان دستاورد های این شورا اشاره نمود

1-   با توجه به نبود مرکز بازیافت زباله های خانگی در استان ؛ ایجاد و راه اندازی کارخانه پسماند خانگی در مرکز استان پس از سال ها وقفه انجام شد.

2-   احداث شهرک تخصصی فرآوری و بسته بندی بادام با توجه به کشت انبوه بادام های مختلف در استان و نظر به اینکه استان چهارمحال و بختیاری قطب بادام کشور می باشد.

3-   تبدیل واحد های صنعتی واجد شرایط با کمک مشاوران پارک علم و فناوری جهت استفاده از مزایا و تسهیلات شرکت های دانش بنیان به شرکت ها ی دانش بنیان..

Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید