بازدید از واحدهای تولیدی ، صنعتی و صادراتی استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت 29 مهر روز ملی صادرات
چهارشنبه, 30 مهر 1399 10:32 روز ملی صادرات صادر کننده نمونه مشکلات صادرات مشکلات ارزی کیمیاگران تغذیه برفاب فرادانه متین ذوب بابک متال سازمان صنعت،معدن و تجارت گمرک خانه صنعت استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری ، به مناسبت روز ملی صادرات ، ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همراه معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت و مدیر بازرگانی خارجی سازمان ، مدیر کل گمرک استان ، اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان و ریاست خانه صنعت،معدن و تجارت استان از 5 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهرکرد بازدید کرده و در جریان مشکلات صادراتی این واحدها قرارگرفته اند

.

ابتدای این بازدید با مراسم صبگاحی در شرکت تولید خوراک آبزیان کیمیاگران تغذیه شروع شد .

رضایی مدیر عامل کیمیاگران تغذیه گفت: شرکت کیمیاگران تغذیهبه ­عنوان یکی از بزرگ­ترین تولیدکنندگان خوراک دام، طیوروآبزیان در کشور، دستیابی به بالاترین بهره ­وری و کمترین ضریب ­تبدیل خوراک با به ­کارگیری پیشرفته ­ترین فناوری در طراحی و تولید، دستیابی به رضایت پایدار تولیدکنندگان و پرورش ­دهندگان به ­عنوان صاحبان واقعی شرکت، افزایش سلامت عمومی جامعه و دستیابی به توسعه پایدار شرکت را رسالت خود دانسته است.

وی افزود : افزایش و تداوم کیفیت ­وسلامت ­غذایی خوراک ­تولیدی با به ­کارگیری استانداردهای ملی ­وبین ­المللی،افزایش روز افزون رضایت مادی و معنوی مشتریان،پرورش دهندگان و دیگر ذینفعان شرکت از راهبردهای تعریف شده این شرکت می باشد .

دومین بازدید شرکت تولیدی صنعتی بابک متال تولید کننده انواع کیسه های فریزر , زباله , کیسه های زیپ دار , سفره یکبار مصرف , دستکش یکبار مصرف , نایلکس و ... بود ، این شرکت به عنوان صادر کننده نمونه استانی در 5 سال متوالی شده است .

بازدید از خط تولید و صحبت با مدیران کارخانه از برنامه های بازدید از این شرکت بود.

اعضای بازدید کننده همچنین از کارخانه فرادانه بزرگترین تولید کننده خوراک آبزیان در خاورمیانه با ظرفیت تولید سالانه 100.000 تن انواع خوراک با کیفیت آبزیان بازدید کردند .

مالکی مدیر منابع انسانی و روابط عمومی شرکت ضمن اشاره به تلاشهای مستمر در راستای افزایش رضایتمندی مشتری، حفظ ثبات کیفیت محصولات تولیدی شرکت و انطباق آنها با استانداردهای بین المللی گفت : این شرکت رتبه نخست صادرات خوراک آبزیان کشور را به خود اختصاص داده و به عنوان صادر کننده نمونه و واحد نمونه استاندارد معرفی گردیده است .

وی افزود : این شرکت در جهت ارائه محصولات با کیفیت آبزیان اقدامات بسیارخوبی در زمینه کامل کردن زنجیره تولید آبزیان از تامین مواد اولیه، تولید خوراک، پرورش آبزیان، فراوری و بسته بندی آبزیان تا پخش و عرضهی این محصولات داشته است.

شرکت ریخته گری متین ذوب چهارمحال چهارمین محل بازدید روز ملی صادرات بود

این شرکت در زمینه ریخته گری فلزت از جمله فولاد و چدن و فلزات رنگی(آلیاژهای مس و آلیاژهای آلومینیوم) به فعالیت خود ادامه می دهد.

شرکت متین ذوب با کادر مجرب و فعالیت ده ساله خود تنها تولیدکننده قطعات ریخته گری مس اعم از Sn10، Sn12، برنز آلومینیوم با ضمانت ریخته گری 5ساله پس از ماشینکاری است.

زارع مدیر عامل متین ذوب و رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت : بسیاری از موانع و مشكلات صادرات، كشوری و ملی است كه از آن جمله می توان به بخشنامه های ناگهانی و خلق الساعه، تصمیمات نادرست ارزی و عدم درك صحیح از صادرات اشاره كرد.

وی افزود: ایجاد موانع در مسیر صادرات كالا، اقتصاد كشور را متضرر نموده و بازارهایی را كه تا امروز با دشواری فتح شده به دست رقیبان می ‌دهد.

شهرام زارع ادامه داد: بخشنامه ‌های ناگهانی، بر عملكرد و فعالیت صادركنندگان تاثیر سوء دارد و تداوم رویكردهای ضدصادراتی چرخه توسعه كشور را با مشكل مواجه می‌ كند. تصمیماتی در حوزه ارزی اتخاذ شده كه نتایج آن قابل پیش ‌بینی بود و اكنون دولت از بازگشت محدود ارز حاصل از صادرات ناخرسند است.

ایستگاه آخر این بازدیدها شرکت برفاب بود

شرکت برفاب با توليد انواع كولرهای آبی، آبگرمكن‌های گاز‌سوز و برقی، بخاری برقی، يخچال و فريزر، فریزر صندوقی، ماشين لباس‌شويی دوقلو و اجاق گاز رومیزی، سبد لوازم خانگی خود را كامل‌تر كرده است.

شرکت برفاب با بیش از 1000 نفر نيروی كار مستقیم، یکی از بزرگ‌ترين واحدهای تولیدی خصوصی استان چهارمحال و بختياري است و در سال‌های گذشته همواره بيشترين ميزان صادرات را در بين شركت‌های ايرانی داشته است.

به گفته دکتر ایزدی بروجنی مدیر عامل برفاب مدیریت این شرکت ، صادرات را نه امـری مقطعی و كوتاه‌مدت، بلكه برنامـه‌ای گستـرده و بلندمـدت می‌داند و همـواره می‌کوشد اعتبار خود را در بازارهای هدف، با توجه مستمر به بازار و مشتری، افزايش دهد؛ دریافت تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف‌کننده و پنج سال کسب عنوان صادرکنندۀ نمونۀ کشوری حاصل این رویکرد است که در صنعت لوازم خانگی ایران بی‌نظیر است.

در پایان این بازدیدها مسئولین شرکت کننده در این رویداد به بررسی مسائل و مشکلات مطرح شده پرداختند و راه کارهایی را برای برون رفت از شرایط موجود در بحران های پیش رو ارائه نمودند و بر پیگیری و تلاش جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی و صادراتی استان تاکید کردند .

 

 

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید