دستور جلسه و مصوبات هفتاد و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

دستور جلسه و مصوبات هفتاد و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان چهارمحال و بختیاری

دستور جلسه و مصوبات هفتاد و یکمسن شورا    
عنــوان دستــور تــــصمیمات    

پیش از دستور2:

پیگیری مصوبات جلسه شماره 68)

مصوبه شماره1:

مقرر گردید در اسرع وقت جهاد کشاورزی نسبت به اخذ پاسخ استعلامات از طریق امور اراضی و واگذاری زمین به شهرک اختصاصی کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آتی شورای گفتگو گزارش دهد.

مقرر شد تا زمانی که فرایند ابطال پروانه بهره برداری از معدن مذکور انجام می شود، فرمانداری خانمیرزا با مالک معدن (صاحب پروانه بهره برداری) جلسه‌ای برگزار کند و موافقت شخص مورد نظر را در خصوص واگذاری زمین بگیرد تا در آینده مشکل حقوقی پیش نیاید و شهرک اختصاصی کشاورزی کار خود را رسما آغاز نماید.    
   
   

مصوبه شماره 2:

1. استاندار محترم بیان داشتند که استعلام پدافند غیر عامل مثبت تلقی شود و جزییات این مورد در آینده بررسی شود.

2. با توجه به اینکه اجرای این طرح به همکاری امور اراضی نیاز دارد، امور اراضی ظرف مدت یک هفته جلسات لازم را برگزار نماید و نتیجه را به سرمایه گذار طرح اعلام کند.3.

3.مقرر شد محیط زیست نسبت به کروکی اصلاح شده متقاضی که برابر با رعایت حرائم منطبق با قانون هوای پاک باشد را بررسی و پس از رعایت حرائم قانونی زیست محیطی، موافقت خود را اعلام نماید.

مقرر شد سرمایه گذار با قید فوریت بحث سرمایه گذاری را پیگیری و اقدام نماید، در ضمن بررسی اهلیت سرمایه گذار انجام و در صورت نداشتن اهلیت بر اساس ضوابط و مقررات اقدام شود و در صورت عدم اجرا توسط سرمایه گذار در مدت مقرر و باتوجه به اینکه شهرستان خانمیرزا از شهرک صنعتی بی‌بهره است و از مطالبات مردم این منطقه به شمار می‌رود امتیاز این طرح برای ایجاد شهرک صنعتی به شرکت شهرکهای صنعتی استان واگذار ‌شود و شرکت مذکور مجوزهای لازم را پیگیری و اخذ نماید.

   
   
   

مصوبه شماره3:

با توجه به صحبت ها و مکاتبات فرماندار محترم لردگان و خانمیرزا، چهار منطقه تعیین و بعد از جلسه با دبیر اقتصاد مقاومتی بررسی شدند و با یک سرمایه گذار بخش خصوصی هم صحبت شده است که مقرر شد استانداری استان با همکاری ارگانهای ذیربط و همچنین مسئولین پتروشیمی لردگان، مزیت ها و اولویت های سرمایه گذاری جهت افتتاح پارک هایی به منظور استفاده از مازاد اوره تولیدی در پتروشیمی لردگان را طی یک جلسه و پس از دعوت از فعالین اقتصادی و متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش را توضیح و شرح دهند.

مقرر شد مراحل فراخوان سوم سرمایه گذاری در طرح احداث پارک اوره انجام گردد و مراحل واگذاری زمین و اقدامات بعدی به سرعت انجام گیرد

 
 

مصوبه شماره 4:

مقرر شد بر اساس توافقات انجام شده در جلسات گذشته، نسبت به خارج کردن طرح های ماهیان گرمابی از قفس های موجود در کارون 4 اقدام و صرفا نسبت به پرورش ماهیان قزل آلا طبق مجوز های صادره ادامه پیدا کند.

2. مقرر شد پرورش دهندگان ماهی در قفس نسبت ب پرداخت دیون خود به شرکت آب منطقه ای اقدام کنند.

3. مقرر شد پرورش دهندگان ماهی در قفس جهت تمدید مجدد پروانه فعالیت خود در مزایده شرکت کنند.

مقرر شد پرورش ماهی قزل آلا فعلا طبق مصوبات قبلی انجام شود و در ادامه جهاد کشاورزی و اداره شیلات با هماهنگی امور آب منطقه ای و محیط زیست، مطالعات لازم در خصوص امکان پرورش همزمان دو گونه ماهیان سردابی و گرمابی را بررسی کند و جهت اتخاذ تصمیم به سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان شیلات ایران ارسال گردد.

 
 

مصوبه شماره 5:

1.مقرر شد سازمان صنعت معدن و تجارت استان طرح توجیهی تسهیلات کارخانه خمیر مایه در شهرستان کیار را جهت رفع جهت رفع آلایندگی را بررسی و نتیجه را در جلسه آینده شورا گزارش دهد

مقرر شد کارخانه خمیرمایه ناغان حداکثر یک ماه فرصت دارد، استانداردهای محیط‌زیستی را رعایت و میزان آلودگی این کارخانه را تا حد مجاز و استاندارد پایین بیاورد، در غیراینصورت محیط زیست طبق ضوابط و مقررات اقدام مقتضی را به عمل می آورد.

 

دستور جلسه1:

پیشنهاد و تصویب تقویم برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق بازرگانی استان در سال جاری

نظر به حضور نمایندگان استان در روز های شنبه در استان، مقرر شد برگزاری نشست های شورای گفتگو روزهای شنبه آخر هر ماه باشد تا بستری جهت حضور نمایندگان محترم در این جلسات فراهم شود.

 

دستور جلسه 2:

بررسی نحوه اجرای ماده 25 قانون بهبود محیط فضای کسب و کار در خصوص پیش بینی وجه التزام توسط ادارت برای قطع برق یا گاز در هنگام عقد قرارداد با واحد های تولیدی

مقرر شد شرکت توزیع نیروی برق استان و شرکت گاز پیگیری لازم در خصوص اعمال وجه التزام برق یا گاز در متن قراردادهای فروش این خدمات مطابق ماده 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار را انجام و نتیجه را به دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اعلام نمایند.  
 
 

دستور جلسه3:

بررسی ضرورت تاسیس نمایندگی دفتر وزارت امور خارجه در استان

با توجه به اهمیت و ضرورت تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، مقرر شد اتاق بازرگانی استان،درخواست کتبی خود را جهت بررسی بیشتر به استانداری استان ارسال نماید.  
 

دستور جلسه 4:

بررسی برنامه دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی استان در خصوص تحقق شعار سال

1.مقرر شد کلیه دستگاههای اجرای خلاصه برنامه های اجرایی خود را جهت تحقق شعار سال به دبیر خانه شورای گفتگوی استان، مستقر در اتاق بازرگانی جهت طرح و بررسی در کمیته کارشناسی، ارسال نمایند

2. مقرر گردید پس از جمع بندی و تکمیل اهداف کمی، اقدامات برنامه حمایت از تولید برای اجرا، پیگیری و رصد دوره ای به اتاق بازرگانی صنایع، معادن وکشاورزی استان جهت طرح و بررسی در کمیته کارشناسی ارسال نمایند. .

 
 
خارج از دستور1: بررسی مشکلات شهرک صنعتی شهرکرد

1. با توجه به اینکه تامین آب داخل شهرک بر عهده شرکت شهرک‌های صنعتی است، مقرر شد تا زمانی که منبع آب پایدار برای این منطقه تامین نشود، شرکت شهرک‌ها با افزایش تعداد تانکرهای آبرسانی سیار نسبت به رفع این چالش اقدام کند. و چنانچه شرکت شهرک‌های صنعتی در خصوص تامین تعداد تانکرهای لازم با مشکل تامین منابع مالی مواجه باشد استانداری همکاری های مالی لازم را انجام دهد.

2. با توجه به صحبت های استاندار محترم استان مقرر شد عملیات اجرایی آسفالت جاده ورودی شرکت شهرک‌های صنعتی شهرکرد توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آغاز شود.

 
 
 

خارج از دستور 2:

بررسی مشکلات آنتن دهی تلفن همراه در استان

مقرر شد معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با فرمانداری و شهرداری شهرکرد جلسه ای برگزار نمایند و مسئله جایگذاری آنتن های تلفن همراه حل و فصل گردد.  
 
 
Prev Next
برای ارسال نظر وارد سایت شوید