تفاهم نامه همکاری اداره کل استاندارد و اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری منعقد گردید.
دوشنبه, 21 مهر 1399 05:14 تفاهم نامه اتاق بازرگانی شهرکرد اداه کل استاندارد چهارمحال و بختیاری تشکل وابسته به اتاق ترویج فرهنگ استاندارد پتانسیل بخش خصوصی آموزش پژوهش ارتقا کیفیت

تفاهم نامه همکاری اداره کل استاندارد و اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان این تفاهم نامه امروز با حضور مدیرکل استاندارد، رئیس اتاق بازرگانی و دبیرکل اتاق بازرگانی استان به امضا رسید.

همکاری در زمینه حمایت از تولید، صادرات، واردات و توزیع کالا و خدمات، همکاری در زمینه انجام پژوهش و تدوین استانداردهای مربوط به محصولات از طریق تشکل های تخصصی وابسته به اتاق و همکاری با تشکل های وابسته به اتاق برای توسعه و ترویج و تقویت استانداردسازی از مهمترین اهداف این تفاهم نامه اعلام شده است.

 

 

در نشستی که به منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری بین این دو نهاد برگزار شد، ابتدا رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به مذاکرات دوجانبه در مورد زمینه‌های موجود برای همکاری اتاق بازرگانی و اداره کل استاندارد تاکید کرد: که تلاش بر این بوده تا تفاهم‌نامه‌ای هدفمند تدوین شود که اهداف آن کاربردی و قابل اجرا باشد.

آیت اله احمدی توضیح داد: این تفاهم نامه بستر همکاری های بیشتر فی مابین و ارتقا نقش استاندارد در تولیدات و خدمات استان و زمینه ترویج فرهنگ استاندارد و اطلاع رسانی بیشتر و استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در نیل به اهداف استانداردسازی را فراهم می نماید.

وی افزود: همکاری در زمینه پژوهش و تدوین استانداردهای مربوط به محصولات، همکاری جهت تدوین استانداردهای بین المللی ، بررسی امکان سنجی اعمال استانداردهای اجباری ، همکاری در همایش های تخصصی و .... از دیگر زمینه‌هایی است که در این تفاهم‌نامه دیده شده است.

مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری در این نشست اظهار داشت : این تفاهم نامه در راستای ایفای نقش و رسالت سازمان ملی استاندارد در ارتقا سطح کیفی تولیدات، خدمات و ارتباط موثرتر با بخش های خصوصی در استان منعقدگردیده است.

نظری افزود: استفاده از دانش و تجربه طرفین در برگزاری دوره های آموزش و ایجاد بستر لازم جهت اجرای قانون ارتقا کیفیت تولیدات صنعتی از اهم موارد مورد توافق است.

وی در پایان افزود: امید است که این اقدام گامی بلند در راستای خلق حماسه اقتصادی در استان باشد.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید