بررسی توسعه همکاری های پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری و دانشگاه شهرکرد
یکشنبه, 14 شهریور 1400 04:54 نشست دانشگاه شهرکرد اتاق بازرگانی شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری پژوهش آموزش همکاری دو جانبه علم دانشگاه صنعت

بررسی توسعه همکاری های پژوهشی اتاق بازرگانی شهرکرد و دانشگاه شهرکرد با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرکرد، معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد، مدیر فناوری دانشگاه شهرکرد، مشاور ارشد اتاق بازرگانی و دبیر کل اتاق در محل اتاق بازرگانی برگزار گردید.

daneshgah

بررسی توسعه همکاری های پژوهشی اتاق بازرگانی شهرکرد و دانشگاه شهرکرد با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرکرد، معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد، مدیر فناوری دانشگاه شهرکرد، مشاور ارشد اتاق بازرگانی و دبیر کل اتاق در محل اتاق بازرگانی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رئیس اتاق بازرگانی ضمن سلام و تبریک روز کارمند گفت: با اتوجه به اهمیت آموزش و پژوهش در عصر حاضر و نیز اقدامات قابل توجه مرکز پژوهش اتاق ایران، در صدد هستیم که با همکاری با معاونت پژوهشی دانشگاه شهرکرد بتوانیم قدم های موثری در رفع مشکلات استان برداریم.

احمدی افزود: اتاق های بازرگانی سراسر کشور تحقیقاتی را با مشارکت و کمک دانشگاههای همان استان انجام داده اند و توانسته اند مشکلاتی را نه فقط در سطح استان ، بلکه به صورت کشوری حل و فصل کنند.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی شهرکرد سهم عمده ای در ارتقاء سطح آموزشی مردم استان در زمینه های مختلف اعم از: صنعت، بازرگانی، کشاورزی، گردشگری و غیره دارد و بر آن است که با انجام پژوهش های مختلف در زمینه های گوناگون رسالت خود را کامل کند.

در ادامه معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد ضمن تشکر از ریاست اتاق بازرگانی به دلیل اهمیت دادن به بحث آموزش و پژوهش گفت: باعث خوشحالی اهل علم است که پژوهش نیز دغدغه اهل صنعت می باشد.

مبینی در ادامه افزود: در حال حاضر دانشگاه شهرکرد با 9 دانشکده، 6 پژوهشکده فعال، 10 هسته پژوهشی و 370 عضو هیئت علمی تمام وقت آماده است تا در زمینه های مختلف پژوهشی با این اتاق همکاری کند.

وی افزود: دانشگاه شهرکرد از سال 98 جزو دانشگاه های بین المللی قرار گرفته است و در سال گذشته 7 عضو هیئت علمی از این دانشگاه در رده های بین المللی حضور داشتند.

مبینی در ادامه با نگاه به رسالت دانشگاه در امر تحقیق گفت: حل مشکلات با استفاده از پژوهش از رسالت ها و اولویت های دانشگاه است ولی این امر زمانی محقق می شود که اهالی صنعت نیز موارد و دغدغه های خود را در اختیار دانشگاه قرار بدهند و ما را در این زمینه یاری دهند.

در ادامه مدیر فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: موارد همکاری دانشگاه شهرکرد با فعالین اقتصادی و صنعتی چندین سال است که ادامه دارد و در زمینه های زیر می توانیم با این بخش ها مشارکت داشته باشیم:

  1. احصائ نیاز پژوهشی از طرف فعالین صنعتی و ارائه به دانشگاه جهت روند انجام پژوهش.
  2. انجام پژوهش و تحقیق در غالب پایان نامه های تحصیلات تکمیلی
  3. طرح فرصت مطالاعتی اساتید در جامعه و صنعت( اساتید دانشگاه می توانند در بازه های زمانی 3، 6 و 12 ماهه در بخش صنعتی جهت انجام مطالعات و تحقیق حضور داشته باشند.
  4. حضور دانشجویان در بخش های صنعتی و... به صورت طرح کارورزی
  5. مشاهده گری( حل مسائل در واحد های کوچک)

در ادامه مشاور ارشد اتاق بازرگانی ضمن ابراز خرسندی از رابطه اتاق بازرگانی و دانشگاه شهرکرد گفت: مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه شهرکرد می تواند در زمینه های بازرگانی، صنعت، کشاورزی، معدن، گردشگری و غیره باشد و نباید توجه خود را فقط در یک زمینه معطوف کنیم.

فتاحی افزود: این جلسات در صورتی مفید واقع خواند شد که کار را به صورت عملی جلو ببریم.

وی اضافه کرد: باید نگاهی به تحقیقات انجام شده در گذشته انداخته شود تا مبادا کار تکراری انجام شود.

فتاحی همچنین انجام پژوهش در زمینه های انرژی های نو و آب را در زمان کنونی پر اهمیت دانست.

دبیر کل اتاق بازرگانی نیز ضمن سلام و عرض خیر مقدم و با تبریک روز کارمند گفت: پژوهش های زیادی در دانشگاهها انجام میشود که اساتید و دانشجویان زیادی در این زمینه زحمات فراوانی می کشند، ولی در واقع تعداد اندکی از این تحقیقات به صورت عملی می تواند مشکلی از جالمعه را حل کند.

رضوی اضافه کرد: اتاق بازرگانی در پایان هر فصل و با تبعیت از اتاق بازگانی ایران، طرح پایش ملی محیط کسب و کار را انجام می دهد که متاسفانه در این چند سال اخیر در این پایش رده های پایین متعلق به استان چهارمحال و بختیاری است که می طلبد اتاق بازرگانی و دانشگاه شهرکرد همکاری خود را در این زمینه معطوف کنند.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید