نشست رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی شهرکرد با مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد
یکشنبه, 28 مهر 1398 10:01 اتاق بازرگانی شهرکرد سازمان استاندارد قوانین مخل کسب و کار استاندار استان چهارمحال و بختیاری

از سازمان استاندارد درخواست داریم استانداردهای زائد و دست و پا گیر و مخل تولید و رونق را لغو کند و ااستانداردهای به‌روز و مقبول بین‌المللی را ایجاد کند تا گامی اساسی در ایجاد توان صادراتی و تسهیل‌کننده تجارت در کشور ایجاد شود و همچنین حسن رقابت پذیری بیشتری را در حوزه تولید ایجاد نماید.


رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی شهرکرد در نشست با مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استانداردگفت :

استاندارد و استاندارد کردن، از پایه های علم و فن آوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقشی بسزا دارد.

وی بیان کرد : در جهان صنعتی امروز، همه چیز در حال تحول است. در این عرصه، استانداردهای جدیدی که به مدیریت کیفیت موسوم است، فقط به نتیجه محصول نهایی بسنده نمی کند، بلکه خط تولید را از ابتدا تا انتها زیر نظر می گیرد. این مدیریت برنامه ریز و هدفمند، پویایی را به بخش های سازمانی هدیه می دهد. سرمایه گذاری در راه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی برای پاسخ گویی به نیازهای مصرف کنندگان داخلی و راه یابی کالاها به بازارهای جهانی و کاهش واردات، مهم ترین اصل در توسعه اقتصادی است.

احمدی افزود : هر کشور در حال توسعه که افزایش و بهبود ظرافت صنعتی را در رأس برنامه های خود قرار داده باشد، درمی یابد که استاندارد کردنِ شاخص های تولید و خدمات و همچنین سنجش و کنترل کیفیت محصولات، از جمله نکات اصلی در برنامه های توسعه است.

رئیس اتاق شهرکرد اظهار داشت :به عنوان بخش خصوصی انتظار می رود و مناسب است که فعالین حوزه تولید و توزیع همواره در فعالیتهای خود نسبت به رعایت استاندارد و عرضه محصولات با کیفیت، تمام تلاش‌های خود را به کار گیرند تا در بازارهای جهانی و بین‌المللی حضور یابند وهمچنین از سازمان استاندارد نیز درخواست داریم استانداردهای زاید و دست و پا گیر و مخل تولید و رونق را لغو کند و ااستانداردهای به‌روز و مقبول بین‌المللی را ایجاد کند تا گامی اساسی در ایجاد توان صادراتی و تسهیل‌کننده تجارت در کشور ایجاد شود و همچنین حسن رقابت پذیری بیشتری را در حوزه تولید ایجاد نماید.

آیت اله احمدی افزود : از طرفی نبود استانداردهای مدون و به‌روز عاملی است که حضور شرکت‌های ایرانی در بازار بین‌المللی را دستخوش آسیب کرده است و برای ساماندهی استانداردهای تخصصی در راستای تسهیل فضای کسب‌وکار کشور همه باید تلاش کنند و به منظور رقابت با دیگر کشورها در بازارهای هدف ضرورت دارد در عرصه تولید و صادرات کالا، رعایت اصول استاندارد مدنظر قرار گیرد.

تولید با کیفیت و منطبق با استانداردهای روز، زمینه ساز توسعه روزافزون صادرات کالا بوده و این امر نقش مهمی در فضای کسب و کار دارد.

وی همکاری سازمان استاندارد و اتاق بازرگانی را منشا خدمات عظیمی در قالب برگزاری دوره های آموزشی، انتقال تکنولوژی و همچنین ارائه مشاوره های لازم به فعالان اقتصادی استان دانست .

احمدی افزود : اتاق شهرکرد آمادگی لازم برای ارائه مشاوره در راستای توانمندسازی، انتقال تکنولوژی و بروزرسانی تولید و صادرات کالا را دارد و با روی گشاده از ایده ها و فعالیت های مرتبط استقبال می نماید.                        

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید