آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری
یکشنبه, 28 مهر 1398 07:06 سازمان صنعت معدن و تجارت اتاق بازرگانی شهرکرد معارفه تکریم رستمی منزوی

به گزارش روابط عمومی اتاق شهرکرد آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت، سرپرست هماهنگی امور استان‌های وزارت صمت، استاندار، اعضای اتاق بازرگانی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار برگزار شد و در جریان آن از تلاش 9 ماهه محمدکاظم منزوی تکریم و سجاد رستمی به عنوان رئیس این سازمان معرفی شد

آیت‌الله احمدی در این مراسم گفت : استان چهارمحال و بختیاری به نحو مطلوبی می‌تواند مسیر صنعتی شدن را ادامه دهد، به طوری که بسیاری از واحدهای صنعتی می‌توانند به عنوان صنایع مادر برای تکمیل زنجیره تولید و صنایع وابسته آن فعالیت کنند.

وی افزود : حدود 50 واحد صادراتی برند در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که این واحدها 40 محصول مختلف را تولید می‌کنند و برخی از محصولات رتبه برتر کشوری را دارا هستند.

رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد در ادامه اظهار داشت بخش عمده‌ای از صنایع استان با مشکل روبه‌رو است، هزینه‌ها، عدم توانایی در باز پرداخت وام، نقل و انتقال پول، تامین دستگاه و مشکل در خطوط تولید باعث شده صنایع استان با ظرفیت پایین کار کند.

وی کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، تحریم های طولانی مدت، کمبود مواد اولیه، عدم انطباق فناوری واحدهای صنعتی با فناوری روز دنیا، نبود ارتباط صنعت و دانشگاه ، از دیگر مشکلات پیش روی صنعت معرفی کرد .

احمدی با بیان اینکه سخت گیری های بانک مرکزی در خصوص نقدینگی ضربه سنگینی به واحدهای تولیدی وارد می کندافزود: بخش نامه های بانک مرکزی سد راهی برای افزایش صادرات محصولات تولیدکنندگان می شود.

رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد اساسی ترین معضل حوزه صنعت و معدن کشور نبود تعاملات مناسب ارزی و هزینه های بالای تجارت و بازرگانی دانست ، و اضهار داشت : از طرفی بخش نامه های بانک مرکزی مانعی برای صادرات است و قطعا تحریم ها نیز اثر منفی بر این حوزه داشته است.

احمدی گفت : وضعیت صنعت و معدن استان چهارمحال و بختیاری مطلوب می شود اگر حوزه صنعت و معدن استان با تعامل سازنده اتاق بازرگانی واستانداری استان فعالیت واحدهای تولیدی را تسهیل در وضعیت نسبتا مطلوبی دهند و می توان گفت با این همکاری هیچ کارخانه و واحد تولیدی تعطیل نخواهد شد

وی افزود : اتاق بازرگانی استان به عنوان سخنگو و پارلمان بخش خصوصی تمام تلاش خود را در راستای تحقق رونق تولید و حمایت از فضای کسب و کار و همچنین فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران استان به کار می برد و در کنار مجموعه صنعت،معدن و تجارت می تواند به عنوان نیروی کارآمد و موثر گامهای بزرگی را در این راستا بر دارد .

احمدی ضمن تبریک به ریاست جدید سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان افزود : انتظار و درخواست بخش خصوصی و بالاخص اتاق بازرگانی   تعامل همسو ، سازنده ، مناسب و بیشتر از پیش با سازمان صنعت، معدن و تجارت خواهد بود و نیز استفاده از قابلیتهای بالا و همه جانبه ی اتاق بازرگانی و فعالین خصوصی استان که همیشه در راستای خدمت رسانی به جامعه خدمت داشته اند .

از طرفی رویکرد جدید اتاق بازرگانی استان ، مشارکت و فعال نمودن بخش خصوصی در قالب تشکلها و انجمن های مختلف می باشد تا این مجموعه نیز در بخشها و حوزه های مختلف بصورت یکصدا و متحد شناخته شده و حرکتهای منسجم داشته باشند

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید