در نشستی با سرمایه گذار چینی زمینه سرمایه گذاری در استان چهارمحال و بختیاری بررسی شد.
چهارشنبه, 20 شهریور 1398 05:56 سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری اتاق بازرگانی شهرکرد آیت اله احمدی سرمایه گذار چینی کشور چین

مائو یان سرمایه گذار چینی درشهرکرد ، به‌ منظور بررسی زمینه‌های همکاری‌های تجاری و سرمایه گذاری با آقای آیت اله احمدی، رئیس اتاق شهرکرد دیدار و گفت‌وگو کرد.

در نشستی با سرمایه گذار چینی زمینه سرمایه گذاری در استان چهارمحال و بختیاری بررسی شد.

مائو یان سرمایه گذار چینی درشهرکرد ، به‌ منظور بررسی زمینه‌های همکاری‌های تجاری و سرمایه گذاری با آقای آیت اله احمدی، رئیس اتاق شهرکرد دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این جلسه علاوه بر تبادل‌نظر درباره همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی ، زمینه‌ها و امکانات لازم برای سرمایه گذاری در موارد مختلف نیز مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اتاق شهرکرد در این دیدار ضمناشاره بهروابط خوب اقتصادی و سیاسی ایران و چین ، سرمایه گذاری دوجانبه را نیز ضروری دانست و افزود: چین و ایران به‌ عنوان دو عضو تأثیرگذار در آسیا و جهان ظرفیت همکاری‌های اقتصادی بالایی دارند.

آیت‌الله احمدی، درباره موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری توضیحاتی ارائه کرد و منطقه ویژه اقتصادی استان را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در استان دانست.

وی در ادامه ضعف‌ها و مشکلات موجود در زمینه همکاری‌های تجاری دو کشور را برشمرد و این دیدار را زمینه همکاری های بیشتر بین استان چهارمحال و بختیاری با کشورچین دانست و از تمایل اتاق به همکاری های اقتصادی بیشتر خبر داد.

ایشان یکی از موانع عمده توسعه روابط تجاری دو کشور را موانع بانکی برشمرد و اضافه کرد: این مسئله می‌تواند با ایجاد سازوکارهایی همچون تهاتر کالا مرتفع شود و همکاری دو کشور به لحاظ صادرات و واردات می‌تواند در موازنه خوبی قرار گیرد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، تیز در این نشست پروژه های سرمایه گذاری در استان را تشریح نمود و ابراز امیدواری کرد که با فراهم شدن شرایط لازم و رفع موانع پیش رو پروژه های سرمایه گذاری مد نظر با سرمایه گذار چینی به نتایج مطلوبی برسد.

قربان پور در ادامه خواستار مشخص شدن زمینه فعالیت و سرمایه گذاری، سرمایه گذار چینی شد و گفت: با مشخص شدن حوزه سرمایه گذاری بخش دولتی حمایت خود را از سرمایه گذار خارجی اعلام نموده و همکاری لازم در خصوص صدور مجوز های مربوطه در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور را به عمل خواهد آمد.

در ادامه زارعان، نماینده مرکز خدمات سرمایه گذاری اداره امور اقتصادی و دارایی استان شرایط و نحوه سرمایه گذاری خارجی را در استان بیان کرد و گفت: سرمایه گذار خارجی پس از طی مراحلی می تواند با شرایط ضمانت سرمایه از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی دراستان سرمایه گذاری کند.

مائو یان، سرمایه گذار چینی پس از بیان حوزه فعالیت خود در چین، کره جنوبی و روسیه گفت: با توجه به کیفیت روغن موتور در ایران و هزینه پایین تولید در ایران علاقه مند هستیم که در این حوزه سرمایه گذاری انجام شود.

وی همچنین وجود چنین طبیعت بکر در استان را غنیمتی بزرگ دانست و اعلام آمادگی کرد که در صورت وجود پتانسیل سرمایه گذاری بتواند در این زمینه هم سرمایه گذاری انجام دهد .

یان در پایان صحبت های خود از مرکز خدمات سرمایه گذاری خواست با ارائه فهرستی از پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان، زمینه مذاکره بیشتر در این زمینه را فراهم کند.

در پایان این دیدار مقرر گردید:

  1. سرمایه گذار چینی از دو واحد تولید روغن موتور در استان بازدید کند و شرایط سرمایه گذاری در این قسمت را بررسی کند.
  2. سرمایه گذار چینی پس از بررسی پتانسیل های سرمایه گذاری در بحث گردشگری و تولید روغن موتور و بعد از طی کردن مراحل ثبت شرکت و دریافت مجوز سرمایه گذاری در نشستی با حضور دستگاههای اجرایی شرکت نماید.
  3. دستگاه های اجرایی مربوطه، ضمن ارایه راهنمایی و مشاوره در خصوص الزامات و دستورالعمل ها، همکاری لازم را با سرمایه گذار به عمل آورند.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید