نشست فعالین اقتصادی استان چهارمحال بختیاری با دکتر تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی
سه شنبه, 12 شهریور 1398 14:20 اتاق بازرگانی شهرکرد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس فعالین اقتصادی پیمانکاران

نشست فعالان اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی شهرکرد برگزار شد.

نشست فعالان اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی شهرکرد برگزار شد.

مسعود ناصری نایب رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد اظهار داشت : تسهیلات اشتغال روستایی انحراف زیادی را ایجاد می‌کند و علاوه بر تورم و نقدینگی در جای درستی نیز هزینه نمی‌شوند. تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در اختیار طرح‌های بزرگتر این مناطق قرار گیرد تا اشتغال پایدار ایجاد شود.
وی افزود: تسهیلات رونق به واحدهای بالای 30 درصد پیشرفت فیزیکی هم تعلق می‌گیرد تا این امر بتواند در رونق شهرک‌های صنعتی تاثیرگذار شود.
ناصری بیان کرد: با استفاده از ظرفیت قانون بودجه در زمینه کمک‌های فنی و اعتباری اتاق‌های بازرگانی بر نحوه تخصیص این منابع در استان‌ها نظارت کنند.
وی عنوان کرد: به علت بی اعتمادی، نبود انگیزه، مشکلات کاربری‌ها و همکاری نکردن دستگاه‌های اجرایی با وجود همه تلاش‌ها و تعداد زیاد نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی انجام نشد

نایب رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد بیان کرد : نمایندگان مجلس نگاه واقع بینانه ایی به استان چهارمحال و بختیاری داشته باشند و در تخصیص بودجه استان چهار محال و بختیاری را مانند سایر استانهای ایران ببینند
از دیگر موضوعاتی که در این نشست بر روی آن تاکید گردید و خواستار راه اندازی هر چه سریعتر آنها در این استان شدند، موضوع راه آهن و آزاد راه بود. دو مقوله مهم در حوزه حمل و نقل و راه‌های ارتباطی که می‌توانند نقش بسزایی در توسعه و رونق اقتصادی چهارمحال و بختیاری داشته باشند. حتی در صورت برخوردار شدن از این دو نعمت، می‌توانیم شاهد رونق صادرات محصولات واحدهای تولیدی استان باشیم.

غلامرضا تاجگردون در نشست بررسی مشکلات فعالان بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری در اتاق بازرگانی شهرکرد تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی سال گذشته برای تهاتر بدهی بخش خصوصی به بیمه تامین اجتماعی و بخش‌های دولتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مجوز صادر کرد..

وی افزود: از این مبلغ تنها ۳۵ هزار میلیارد تومان بابت تهاتر بدهی بخش خصوصی و پیمانکاران به دولت محقق و اجرایی شد.

تاجگردون تصریح کرد: در صورتی که مجلس شورای اسلامی در این مجوز قید داشته که ۵۰ درصد از مبلغ اختصاص یافته تنها برای پیمانکاران لحاظ شود واین مجوز برای امسال هم تمدید شده است.

وی تاکید کرد: برای پرداخت کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های سرمایه ثابت و سرمایه در گردش محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی بررسی می‌کند تا در صورت اعمال محدودیت در آئین‌نامه‌های مرتبط با این قانون اصلاحات مورد نیاز صورت گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اقتصادی بانک‌های کشور اشاره و تصریح کرد: بانک‌ها هم‌اینک بزرگ‌ترین بدهکاران به صندوق توسعه ملی هستند.

وی افزود: به همین علت بانک‌های کشور درخواست کرده‌اند تا سپرده‌های صندوق توسعه ملی نزد آن‌ها تمدید شود و در حال حاضر بازگشت نشود.

تاجگردون همچنین در خصوص ضمانت‌نامه‌ها و بدهی‌های مالیاتی پیمانکاران بخش خصوصی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی رایزنی‌هایی برای رفع این مشکل مشابه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید انجام می‌دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت:‌ مسئولان ارشد این استان برای رفع مشکلات مربوط به بخش خصوصی و پیمانکاران عزم جدی دارند.

اقبال عباسی تاکید کرد: به همین منظور در جلسات تصمیم‌گیری مهم مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای برنامه‌ریزی و توسعه، کارگروه اشتغال و برنامه‌ریزی و شورای اداری چهارمحال و بختیاری همواره بر رفع مشکلات بخش خصوصی، پیمانکاران و تولید کنندگان تاکید شده است.

وی یادآور شد:‌ در این راستا شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری به صورت مستمر تشکیل و درباره چگونگی رفع مشکلات این حوزه بحث و تبادل نظر علمی با حضور کارشناسان مطلع برگزار می‌شود.

عباسی تصریح کرد: مسئولان مرتبط در چهارمحال و بختیاری برای بخشودگی جرایم قابل بخشش بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای، تمدید تسهیلات، قسط بندی دوباره وام‌ها و پرداخت تسهیلات جدید به واحدها تولیدی آمادگی لازم را دارند.

وی اظهار داشت: حفظ وضعیت کنونی اشتغال، کاهش نرخ بیکاری،‌ رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم با هدف ارتقای کمی و کیفی شاخص‌های توسعه‌ای در چهارمحال و بختیاری جزو مهمترین اولویت‌های کاری مسئولان ارشد این استان به شمار می‌رود.

‌در این نشست تعدادی از فعالان بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری نظرات، دیدگاه‌ها، انتقادات،‌ پیشنهادات و راهکارهای خود درباره چگونگی کاهش مشکلات تولید و ایجاد رونق در این بخش را ارائه کردند

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید