نشست مشترک هیئت رئیسه اتاق بازرگانی شهرکرد با مدیر کل امورگمرک استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.
شنبه, 07 ارديبهشت 1398 04:35 استان چهارمحال و بختیاری اتاق بازرگانی شهرکرد همکاری

مدیر کل گمرکات چهارمحال و بختیاری در این دیدار گفت: گمرکات با تمام وجود در خدمت بازرگانان است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی شهرکرد ، اسماعیل اله دادی با اعلام این مطلب افزود: گمرکات و اتاق بازرگانی یک بخش دولتی و خصوصی جدا نشدنی هستند.

نشست مشترک هیئت رئیسه اتاق بازرگانی شهرکرد با مدیر کل امورگمرک استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد .

مدیر کل گمرکات چهارمحال و بختیاری در این دیدار گفت: گمرکات با تمام وجود در خدمت بازرگانان است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی شهرکرد ، اسماعیل اله دادی با اعلام این مطلب افزود: گمرکات و اتاق بازرگانی یک بخش دولتی و خصوصی جدا نشدنی هستند.

وی گفت : نگاه ما به فعالین اقتصادی نگاه خدمت رسانی است چرا که موفقیت فعال اقتصادی را موفقیت خود می دانیم.

مدیرکل گمرک استان با بیان اینکه گمرک سازمانی است که هر جا حضور داشته باشد توسعه را با خود همراه می سازد ، افزود: گمرک وظایف سنگینی دارد که امیدواریم با راه اندازی و اجرایی شدن سامانه جامع گمرکی بسیاری از مراجعین حضوری کاهش پیدا کند و فعالین اقتصادی در شرایط مناسب تری از گمرک خدمات بگیرند.

در ادامه این نشست مدیر کل گمرک چهارمحال و بختیاری با اشاره به بسته حمایتی گمرک از بخش تولید، صادرات و واردات گفت: ترخیص کالا با اخذ ضمانت نامه بانکی، ترخیص نسیه قطعات و مواد اولیه، در نظر گرفتن انبارهای اختصاصی برای فعالان اقتصادی از جمله برنامه های گمرک استان در حمایت از فعالان عرصه اقتصاد است.

اله دادی افزود: ارائه سرویس ارزیابی ویژه برای واحدهای تولیدی و انجام تشریفات ارزیابی در محل انبارها یا واحد های تولیدی بدون محدودیت زمانی و مکانی از دیگر خدماتی است که در بسته حمایتی گمرک لحاظ شده است.

درابتدای این نشست ،آیت اله احمدی رئیس اتاق بازرگانی شهرکرد اظهارداشت: خوشبختانه اعضای هیئت نمایندگان دوره هفتم اتاق شهرکرد اکثرا"یک تیم عملیاتی وفعال درحوزه های تخصصی  هستند و انشالله با انرژی جدید وفراوان ، برنامه های پیش روی اتاق شهرکرد را اجرایی می کنیم. واقعیت این است که زمانی دو سازمان تامین اجتماعی وگمرک از سازمانهای مشکل آفرین برای فعالان اقتصادی محسوب می شدند؛ اما خوشبختانه هم اکنون این دوسازمان  از برترین نهادهای دولتی درتعامل بابخش خصوصی درسطح استان چهارمحال و بختیاری به شمارمی آیند.

وی افزود:کسانی که دراین شرایط سرمایه های خودشان رادرکارتولید هزینه می کنند تا چرخ اقتصاد درگردش باشد وتولید وصادرات انجام گیرد ؛ شایسته هرگونه تکریمی هستند.هرچنددرعمل مشاهده می کنیم که یک تولیدکننده ازتامین سرمایه درگردش تا واردات مواداولیه وصادرات وپیمان سپاری ارزی و بسیاری از موارد دیگر، مشکلات فراوان دارد.

احمدی ،خاطرنشان کرد:اتاق شهرکرد یک اداره نیست؛بلکه باید باشگاهی باشد که فعالان بخش خصوصی وصاحبان صنایع درفضایی دوستانه گردهم جمع شوند وحداقل به حرفهای همدیگرگوش دهندتا انشالله راهکارهای مناسب درراستای موانع کسب وکار اندیشیده شود.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید